Bez obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej narażasz się na płacenie - z własnej kieszeni - wysokiego odszkodowania gdy spowodujesz wypadek lub kolizję.
Każdemu z nas może przytrafić się wypadek. Często nie jest on nawet konsekwencją naszego błędu, tylko wbrew naszej woli stajemy się uczestnikiem kolizji drogowej.